Porozmawiajmy o eksporcie

Zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą oraz Polsko – Emirackie Forum Gospodarcze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Pierwsza z imprez zgromadziła imponującą liczbę przedsiębiorców, przedstawicieli ambasad, stref ekonomicznych, zagranicznych placówek handlowych, instytucji. Podczas zorganizowanych paneli można było poznać uwarunkowania prowadzenia biznesu w różnych krajach i regionach świata. Polscy przedsiębiorcy żywo zainteresowani eksportem wypełniali po brzegi sale na wszystkich 58 warsztatach. Nie inaczej było podczas paneli merytorycznych poświęconych głównie nowoczesnym usługom w branży fin-tech, branży motoryzacyjnej, innowacjom w sektorze energetycznym czy instrumentom wspierającym rozwój i badania.

Zorganizowane przez PAIH Polsko-Emirackie Forum Gospodarcze również cieszyło się dużym zainteresowaniem. Obecni przedstawiciele Zjednoczonych Emiratów Arabskich bardzo przychylnie wypowiadali się na temat współpracy z polskimi przedsiębiorcami i wspólnych szans biznesowych. Co więcej ZEA tak bardzo są zainteresowane współpracą z zagranicznymi podmiotami że wprowadzili bardziej dogodne regulacje prawne dla inwestycji zagranicznych. Nie ulega wątpliwości że polscy przedsiębiorcy mają ogromną szansę na tym rynku, ale też czeka ich wiele zagrożeń.

Podsumowując oba wydarzenia były niezwykle interesujące i pouczające. Polscy eksporterzy, jak i ci którzy dopiero myślą o ekspansji zagranicznej mieli możliwości zdobycia podstawowej wiedzy i nawiązania kontaktów biznesowych. Trzeba przyznać że oba wydarzenia były wielkim sukcesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Miejmy nadzieję że sukcesem będą też dla polskich przedsiębiorców.